PC vs. Xbox do gier

Od kiedy na rynku gier konkurencyjne dla PC-etów zaczęły być konsole, od tego czasu zaczęły się dyskusje i spory na temat wyższości jednej platformy nad drugą. Jednak dla wszystkich tych, którzy oczekują jednoznacznej odpowiedzi, trzeba jasno powiedzieć, że jej zwyczajnie nie ma. Zarówno jedna, jak i druga strona ma swoje wady i zalety. A idealnym rozwiązaniem dla gracza byłoby oczywiście posiadanie obu.

PC – dlaczego na tak?

PC-ety wyróżniają się od konsol przede wszystkim łatwą możliwość rozbudowy. W przypadku, gdy jeden komponent staje się odrobinę przestarzały bez większych trudności możemy wymienić go na nowszy. Dzięki czemu PC-et, przynajmniej w teorii, może mieć dłuższą żywotność, a także obsłużyć więcej gier.

Na plus w przypadku PC-eta idą również możliwości audiowizualne. O ile nie dysponujemy nieco „zacofanym” sprzętem, wszystkie gry powinny działać w wyższej częstotliwości odtwarzania.

Dlaczego Xbox, to dobry wybór?

W przypadku konsol niestety mamy do czynienia z zamkniętą obudową, przez co możliwość wymiany komponentów ogranicza się jedynie do dysku twardego. W przypadku zakupu konsoli do gier nie musimy obawiać się, że gra nam „nie pójdzie”. Jeśli jest dedykowana na określoną platformę, to z pewnością będzie działać bez zarzutu. W przypadku konsol, to w gestii deweloperów leży takie zoptymalizowanie kodu, aby gra była możliwa nawet na kilkuletnich konsolach. Jednak wraz z tym ograniczeniem, idzie również wspomniane wcześniej obostrzenia odnośnie samej oprawy audiowizualnej.

Sprawdź: Laptop dla studenta