Myszki gamingowe

myszka gamingowa

Kupując myszkę do gier stajemy przed dylematem, czy decydować się na model z sensorem optycznym, czy też laserowym. Bardzo często nasza decyzja pokierowana jest w dużej części stanem naszego portfela. I jeśli jest on mocno ograniczony od razu warto powiedzieć, że lepiej zdecydować się w tym przypadku na mysz optyczną.

Dobrą myszkę optyczną możemy kupić już w granicy 50 – 70 zł, natomiast jej laserowa koleżanka jest nawet 2 lub 3 krotnie od niej droższa. Tańszych zamienników zwyczajnie nie opłaca się kupować, więc jeśli stan Twoich finansów nie jest zbyt dobry, nie decyduj się na wątpliwej jakości mysz laserową.

Dlaczego nie laser?

Jakość tańszych myszek laserowych, a raczej ich sensorów, jest delikatnie mówiąc nie najlepszej jakości. A posługiwanie się nią mogłoby utrudnić pracę, nie mówiąc już o tym, że szukamy przecież myszki do gier, której narzuca się nieco wyższe wymagania. Myszki z sensorem laserowym mogą powodować gubienie kursora na ekranie oraz jego skakanie, nawet, gdy nią nie poruszamy. Nie służy to ani pracy, ani rozgrywce.

Po czym „pojeździ” myszka?

Myszy optyczne w większości przypadków bez problemu będą działać i poruszać się na wszystkich powierzchniach. Niektóre spowodować mogą utrudnienia, jednak nie będzie to kwestią tak znaczną, jak w przypadku myszek z sensorem laserowym. Myszy laserowe wymagają również specjalnego gruntu, po którym mogłyby się bezproblemowo poruszać. Najlepiej, aby był on oczywiście gładki. Gdy zapewnimy im te warunki odwdzięczą się nam płynnością ruchów oraz większą czujnością.

Mysz laserowa z pewnością będzie pomocna dla graczy operujących w dużych rozdzielczościach i/lub kilku ekranach. Jednak przed jej zakupem zaleca się wykonanie porządnego reserachu, dzięki czemu nie trafi się na tzw. bubla.

Z kablem czy bez? – oto jest pytanie

Wielu graczy twierdzi, że mysz bezprzewodowa w ich przypadku się nie sprawdzi, a jej tempo reakcji – w stosunku do tej z kablem – jest zwyczajnie opóźnione. Co więcej, pogarsza się również jakość samego wyświetlanego obrazu. Głównym problemem bezprzewodowych myszy są jednak same akumulatory. Cóż to byłaby za rozgrywka, gdyby w jej środku gryzoń odmówiłby nam posłuszeństwa? Myszka bezprzewodowa atut ma tylko jeden – brak ograniczeń w ruchu.

Sprawdź: Komputer do gier