Matryca IPS dla graczy

Wybór matrycy jest przy zakupie nowego sprzętu kwestią bardzo często pomijaną. Dla większości graczy najbardziej istotne są parametry dotyczące wielkości ekranu, a także okazyjna cena. Jednak to właśnie rodzaj matrycy decyduje o jakości i parametrach wyświetlanego obrazu. Różne matryce nadają się do grania w gry, czy programów graficznych.

Matryca IPS – co warto o niej wiedzieć?

Matryca IPS, to produkt, który został stworzony ze względu na potrzebę udoskonalenia starszych matryc TN. Matryce IPS charakteryzują się lepszym czasem reakcji od swoich poprzedniczek, co powoduje, że mogą być bez przeszkód używane nawet do gier. Należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego typu matryc. Wielu producentów za hasłem IPS ukrywa zwyczajne matryce TN. Zanim dokonasz zakupów przeczytaj opinie dobrych serwisów na temat wybranej przez siebie matrycy. Dzięki temu unikniesz nerwów i niepotrzebnych nieporozumień.

Działanie matrycy IPS

Molekuły ciekłego kryształu, w przypadku matrycy IPS, leżą w stosunku do siebie i do ekranu w sposób równoległy, dzięki tej niewielkiej zmianie jakość wyświetlanego obrazu jest zwiększona – w porównaniu do matryc TN.

Matryce IPS pozwalają na bardzo dobrej jakości odwzorowanie kolorów oraz szerokie kąty widzenia. Te jednak mogą różnić się w zależności od poszczególnych modeli oraz ich cen. Matryca nie wyróżnia się jednak dobrym kontrastem, a kolor czarny bardziej przypomina na niej ciemnoszary odcień.

Sprawdź: PC vs. Xbox do gier