Lenovo – laptop dla gracza

Lenovo to prężnie rozwijająca się na rynku sprzętu komputerowego marka, która przyciąga klientów konkurencyjnym cenami i dobrą jakością oferowanych produktów. Znana z serii laptopów ThinkPad, jednak w jej ofercie znaleźć można także perełki, które sprawdzą się dla fanów gamingowej rozrywki.

Lenovo 700-15ISK

Dysponując kwotą do 3 000 zł warto przyjrzeć się bliżej temu właśnie laptopowi. Jak zwykle Lenovo, zaskakuje nas pozytywnie komponentami, które można umieścić w stosunkowo tanim laptopie. 700-15ISK posiada procesor czterordzeniowy procesor Intel Core i5-6300HQ, który w zupełności wystarczy do obsługi większej ilości dobrych tytułów (nawet Wiedźmin 3 nie wykorzystuje i7). Co więcej, w zestawie otrzymamy także 8 GB pamięci RAM, co umożliwi nam stabilną i dobrą pracę sprzętu. Lenovo w swoim laptopie umieścił również dedykowaną kartę graficzną – NVIDIA GeForce GTX 950M – która swoimi benchmarkami nie odstaje daleko od najnowszych kart dostępnych na rynku. Stosunek jakości do ceny jest w tym laptopie niezwykle przyzwoity, zważywszy na fakt, że natrafić możemy także na jakąś atrakcyjną promocję. Kartę graficzną posiada własną pamięć, która liczy sobie 2 GB.

Gry odtwarzać możemy w jakości FullHD, na ekranie o przekątnej 15,6 cali. Laptop pozytywnie zaskoczy również podświetlaną klawiaturą i antyrefleksyjną powłoką na ekranie.

Lenovo B50-80

Innym interesującym przykładem od firmy Lenovo jest laptop B50-80. Tutaj z kolei producent pokusił się o zamontowanie nieco lepszego procesora Intel Core i7-5500U. Jednak spotkamy się tutaj z małą kompensacją kosztów – brakiem 8 GB pamięci RAM, na rzecz skromniejszej czwóreczki. Fani nieco ambitniejszych tytułów mogą być również rozczarowani wyborem karty graficznej AMD Radeon R5 M330, która od NVIDIA GeForce GTX 950M jest nieco słabsza. Jednak nie od dziś wiadomo, że „nieco” może zrobić wielką różnicę. W laptopie B50-80 również cieszyć możemy się antyrefleksyjną powłoką, jednak maksymalna rozdzielczość ekranu wynosi zaledwie 1366 x 768 pikseli.

Sprawdź: Klawiatury gamingowe