Laptop gamingowy

Nie trzeba dysponować ogromną ilością gotówki, aby uruchomić i dobrze pobawić się na laptopie. Oczywiście dla tych, dla których pieniądze nie grają roli nie będzie żal wydać 5, 7 czy nawet kilkunastu tysięcy na multimedialne i przenośne centrum rozrywki. Dla tych pozostałych, którzy nie oderwali się jeszcze od ziemi, przedstawimy laptopy w rozsądnej cenie około 3 000 zł, na których bez kompleksów można pograć w niejedną grę.

HP Pavilion 15-ab056nw

Jeśli oprócz gier jesteś fanem seriali i filmów, lub po prostu masz bzika na punkcie dobrej jakości dźwięku, przyjrzyj się tej propozycji. HP Pavilion 15-ab056nw – w przeciwieństwie do niektórych laptopów – nie lekceważy wartości, jaką dla grającego (czy oglądającego) ma dobry dźwięk. Dwa wbudowane głośniki działające we współpracy z B&O PLAY sprawią, że do Twoich uszu potoczy się fala pięknych dźwięków, nawet wtedy, gdy nie możesz pozwolić sobie na podłączenie zewnętrznych głośników. Dodatkowo laptop posiada całkiem przyzwoitą kartę graficzną (NVIDIA GeForce 940M) i wydajny procesor Intel Core i5-5200U. Obrazem możemy cieszyć się w jakości Full HD. Twórcy pomyśleli również o antyrefleksyjnej powłoce ekranowej.

Lenovo YOGA 500-14ISK

Lenovo, jak zwykle zaskakuje i to bardzo pozytywnie. Wśród ich laptopów znaleźć można najwięcej propozycji, które kwalifikować się mogą jako laptopy gamingowe. W dodatku przy dobrej proporcji jakości do ceny. W porównaniu do innych gamingowych laptopów ten z pewnością nie należy do tzw. kobył. Lekki, mały (14 cali), z konwertowalny ekranem, który można obracać o 360 stopni. Prezentuje się całkiem nieźle jeśli chodzi również o specyfikacje. Na stanie mamy tutaj standardowo Intel Core i5 i5-6200U, a także dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce 940M. Sprawną pracę umożliwi nam również 4 GB RAMu.

Lenovo B50-80

Jak jesteśmy już przy Lenovo, nie można nie wspomnieć o jeszcze dwóch modelach. Jednym z nich jest oczywiście B50-80. Spośród konkurencji wyróżnia się mocniejszym procesorem Intel Core i7-5500U. Jednak producent w jego przypadku – aby utrzymać zapewne rozsądną cenę – zdecydował się nie zaszaleć z pamięcią RAM, której mamy tu 4 GB. Nieco słabsza jest również karta graficzna, tu AMD Radeon R5 M330.

Lenovo 700-15ISK

Numerem jeden do 3 000 zł je obecnie Lenovo 700-15ISK. Stosunek ceny do jakości sprzętu jest w jego przypadku bardzo zadowalający. Znajdziemy w nim procesor Intel Core i5-6300HQ, który wraz z 8 GB RAMu zagwarantuje nam płynność pracy i dynamizm. Karta graficzna również znajduje się odrobinę wyżej od konkurencji. Jest nią NVIDIA GeForce GTX 950M (2 GB). A to wszystko w jakości Full HD.

Sprawdź: Lenovo – laptop dla gracza